Astrodom

O tom, jak je věštba ve vánočním období od zimního slunovratu a vánočních svátků až do Nového roku důležitá a přesná, svědčí mnoho starodávných vánočních zvyků a věšteckých postupů. Jediné ovoce, které dříve přes zimu měli, byly jablka a ořechy. Silnou magickou úlohu má o Vánocích jablko.

Jablíčko

Postupně dokola oříznete z jablka slupku tak, aby se nepřerušila a vytvořila spirálu. Tu se zavřenýma očima odhodíte, otevřete oči a věštíte, co vám teď tvar spirály připomíná. Při troše fantazie by se vám mělo objevit křestní jméno vašeho budoucího manžela či přítele nebo něco, co vám připomene toho muže, který je vám souzený. Další věštecké metody se hodně lidí bojí, protože se věští zdraví. Vánoční věštby jsou poměrně drsné, protože větší, jestli se za rok všichni sejdou ve zdraví, prostě jestli příští rok přežijeme. Celé neoloupané jablíčko rozkrojíme na přesnou polovinu, pokud se veprostřed objeví hvězdička, budete zdraví celý příští rok, křížek však značí nemoc, dokonce se traduje, že i smrt.

Čarování s jablíčkem

Pokud o Vánocích dáte do jablíčka svoji pozitivní energii, to nejkrásnější ze sebe, tím, že ho držíte v dlaních a po té ho rozkrojíte napůl, jednu půlku sníte vy a druhou váš partner, budete spolu šťastni celý další rok a když jablko sníte s mužem, který se vám líbí, zamiluje se do vás. Ani samozřejmě nemusí vědět, že na něj takto čarujete. Stejně tak můžete jablko rozkrojit na víc dílků a sníst ho spolu s kamarády nebo s rodinou, abyste spolu byli celý další rok, nepohádali se a byli šťastní.

Ořechy

Stejně jako jablko, rozpůlený zkažený ořech nevěstí nic dobrého, zdravý krásný ořech znamená štěstí. Nejpřesnější vánoční věštba je podle ořechových skořápek. Vložíte do nich maličké svíčičky, ty přilepíte roztaveným voskem. Vezmete nějakou nádobu, lavor, umyvadlo, mísu a naplníte vodou, na ni položíte ořechy jako lodičky, s hořícími svíčkami jako stožáry uvnitř. Pokládejte je opatrně, aby se nepotopily, protože to znamená smůlu. Nejprve si však rozmyslete otázku, na kterou chcete znát odpověď, potom věštíte z pohybu lodiček, podle toho, jak plavou. Uvolněte mysl a pozorujte, co vám ten pohyb připomíná. To může být pro stresované lidi moderní společnosti, kteří nejsou zkušení mágové, čarodějky a jogíni poměrně těžké, ale základní rozlišení je to, že pokud se skořápka potopí, to, na co se ptáme, nevyjde. Pokud svíčka zhasne, ale skořápka pluje dál, ten, kdo skořápku na vodu položil nebo ten, komu jste lodičku zasvětili, onemocní nebo se mu stane něco vážného. Když lodička pluje dál a hoří dlouho, až krásně dohoří, přání se splní, to na co se ptáme, vyjde, tazatel bude celý rok šťastný a zdravý.