Astrodom

Ty mě chceš - Monica Star

Nedávno moje klientka a známá v jedné osobě narazila na zvláštní balicí metodu. Celkem hezký muž, krásné prostředí restaurace, dokonce jí platil drahé drinky, vše by proběhlo krásně, ale on jí začal vnucovat, že ona chce s ním sex.

"Řekla jsi sedmkrát šukat, a když o tom tak často ženský mluví, tak chtějí šukat."

"Tys to počítal?" vyděšeně se ptala klientka, říkejme jí třeba Amálka.

A já se jí posléze ptala: "A nebylo před tím slůvko Nechci?"

No jasně že bylo, on si ji přidal na facebooku do přátel, viděl její fotky, kde měla tedy hlavně obličej, ale asi podle výrazu či četnosti fotek usoudil, že si přímo říká o sex. Ona mu vysvětlovala, že to tedy ne, že se fotí kvůli sobě, aby se sobě líbila, samozřejmě jí lichotí, když se líbí ostatním a fotku jí pochválí, ale hlavně chce ona mít dobrý pocit. On jí to ale nevěřil a tlačil na ní, že ona chce šukat a ona na to, že nechce šukat. Tak se hádali celou cestu domů do chvíle, kdy on se tlačil k ní do bytu, protože přece řekla sedmkrát šukat, takže je jasný, že chce šukat. Její bratr, který byl svědkem hádky, to už nevydržel a zpražil ho, že to je vidět na co on myslí a že on je takový a on chce šukat.

Opravdu originální balicí metoda, holka by čekala, že jí bude platit večeře, dávat dárky, bude se předvádět, ukazovat své jmění, své postavení, svaly či sportovní výkony, že se hezky obleče, navoní, bude si o sobě vymýšlet odvážné a smělé historky, které ho předvedou jako hrdinu, občas zaperlí humorem, popřípadě se opatrně zeptá, jestli by nechtěla sex a v nejzoufalejším případě o něj bude sám prosit.

Také už sem si zvykla na negging, kdy muž ženu uráží či ponižuje, aby ji znejistěl, vykolejil, naboural její sebedůvěru a tak se jí mohl zmocnit, nebo se ji snaží opít, aby ztratila zábrany, ale vnucovat protistraně pomocí téměř psychického násilí, že ho chce, je dost zvláštní. Ale ono je to častější, než se zdá. Jen si myslíme, že je to naše chyba, že jsme se chovaly skutečně nějak bezuzdně a do budoucna nás to zablokuje, abychom neprovokovaly a působily cudně, nebo že prostě došlo k omylu.

Pokud ve filmu dokonale krásný hlavní hrdina, vysoký s pronikavě modrýma očima a hustými černými vlasy šeptá vzpouzející se dívce, kterou ale celý film vášnivě dobývá, že ví, že ho chce, je to krásné a romantické, jenže, jednak on ji z celého srdce miluje a myslí na hluboký vztah popřípadě rovnou sňatek a ne na jednonoční šukec, kdy bude všechno podle pravidel toho muže a ženě tím nijak neprospěje a ještě to bude chtít svést na ni, že to vlastně chtěla ona.

Mě se jeden fotograf stále ptal, co cítím při focení fotek. Já, že mě to baví, že je to pohoda. A on furt opakoval, řekni mi, co cítíš. No, touhu mít super fotky a pochlubit se s nimi. On byl však stále odpovědí neuspokojen, lámal ze mě dál, co přitom cítím, já jsem z toho už byla psychicky zdeptaná a nešťastná, co mu mám říct, nechápala jsem, co chce ze mě vylomit. Až mi napsal, že by mě strašně vzrušovalo fotit nahé intimní fotky a že to na mě vidí. Na pomoc si přizval desítky imaginárních žen, které k němu chodily ne kvůli fotkám, ale kvůli erotickým zážitkům, potřebovaly nahé focení kvůli vzrušení a ani sex s přítelem je nevzrušoval tolik, jako focení s ním. No já mu řekla, že to ale není můj případ, že mě sex normálně vzrušuje a při focení mi nejde o zážitky, ale o krásné fotky.

Ještě jsem si vzpomněla, jak mi jeden facebookový úchyl psal, jestli mě vzrušují vysoké boty, já mu odepsala, že stejně jako drahá kabelka nebo muže drahé auto, ale není v tom erotika. On byl kupodivu zklamán a pro jistotu to zkusil za čas znovu. Ale základní pocity se, bohužel pro něho, jen tak nemění.

Ale zpět k fotografovi, myslela jsem si, že šlo z jeho strany o politováníhodný omyl, říkala jsem si, co jsem udělala za chybu, že jsem v něm vzbudila mylný dojem, že hledám erotiku přes fotky. Jenže on si pokoj bohužel nedal, a že to na mě vidí, jak by mě to vzrušovalo s ním fotit nahá, že mě svazují jen ty konvence, jinak bych to chtěla. Pomalu jsem začala chápat, že chyba není ve mně, ale v něm. Přesně, jak to říkal Amálky bratr, když takto přemýšlí, tak to chce on a vnucuje mi to, protože si to nechce přiznat nebo se nechce přede mnou shodit, jako že on něco chce po mně. A čím to zabil úplně bylo, že by mi ty nahé fotky ani nedal, protože to se mnou myslí dobře a že u něho by byly v naprostém bezpečí a mohla bych se na ně kdykoliv podívat. To už byla poslední kapka do číše, symbolizující podceňování mé inteligence. On by si nafotil moje nahé fotky pro vlastní potřebu, odmítl by mi je dát, takže já bych neměla nad svými fotkami žádnou kontrolu a i kdybych je chtěla prodat, tak bych nemohla, protože by je měl on. A ještě by ze mě udělal hlupačku, která fotí jen kvůli svému vzrušení, i když mě to vůbec nevzrušuje. No vlastně, po této konverzaci mě skutečně vzrušil, protože jsem na něho dostala šílený vztek.

Co si z toho vzít? Pozor na to, pokud vám někdo tlačí násilím do hlavy postoje a touhy, které nejsou vaše, ale jeho. Buďte vždycky přítomní sami v sobě, udělejte si jasno v tom, co doopravdy chcete a co ne a jděte si za tím. A nebojte se říkat, ne, tohle nechci a chci toto, i když ten druhý to vidí nerad a s nelibostí, patrně se pohádáte a dojde k přerušení kontaktu, ale jsou jiní lidé, s kterými si vyjdete vstříc vzájemně, a to slovíčko vzájemně je právě velice důležité. Abyste oba byli spokojení.

Není to jen záležitost žen, které jsou manipulovány, mnoho mužů je manipulováno do svatby, do společného bydlení, do miminka, do přestěhování se na vesnici, do práce na bytě nebo na baráku, která je nebaví, a do utnutí kontaktů s kamarády. Vždyť to přece sami chtějí a sami to tak cítí. A často tomu postižení skutečně uvěří a řeknou si, je to pravda, raději než abych jel někam na kole a celý den se flákal, tak doma vymaluju. Jenže v duši začne panovat velký smutek.

Muži zase manipulují své ženské protějšky na šukec na jednu noc či na vztah ve stylu "kamarád s výhodami" nebo na určité sexuální praktiky, které ve vás hned nevzbuzují  největší nadšení. Zrovna jsme se s kámoškou bavily, kolik žen má sex opravdu proto, že ho skutečně chtějí a tak, aby to bylo v pohodě a nebylo to uspěchané, třeba jen kvůli tomu, že o toho muže nechtějí přijít a chtějí s ním být či být cool.

Často je odpověď velice smutná, zvláště když se zamyslíme nad tím, kolik jsme dostaly z toho, co jsme opravdu chtěly a co všechno jsme dělaly jen proto, že to po nás chtěl někdo jiný.