Astrodom

Rodové linie - Dušičky

V tomto podzimním období na přelomu října a listopadu je nejlepší čas věnovat se své rodině, poddat se i třeba nostalgii, navštívit místa, kam jste chodili v dětství, vzpomínat na své příbuzné, které jste znali, ale již jsou mrtví. Povídat si s nimi, zapálit za ně svíčku, navštívit je na hřbitově a přinést jim věneček, povečeřet s nimi a chovat se, jako by byli vedle vás, protože oni nejspíš v tomto období i jsou. Možná to zní morbidně, ale právě je to veselé. A tak to v nějakém období také lidi pojímali, byli šťastní, že se znovu mohou potkat se svými milovanými, kteří jako Persefona vyšli z podsvětí na pár krátkých dní. Poproste je o pomoc, o ochranu nebo o nějakou informaci. Po té si všímejte znamení, skrze let ptáků, krákání starého havrana, pohybu padajícího listu, ale i v číslech SPZ na protijedoucím autě, tím vším nám naši předkové dávají najevo svou přítomnost a odpovídají na naše otázky. Je dobré se sejít se svou rodinou a vzpomínat na ty, které jsme měli rádi. Promluvit si o každém, zeptat se babičky na její dětství a jak se poznala s dědečkem, jaká byla její maminka, babička, strejda. To vše krásně ladí s podzimní mlhavou melancholií, jak vně, tak vevnitř, sladíme se s přírodou a bude nám v tom dobře a hlavně tento rituál nádherně vyčistí náš rod. To vše jsou dušičky a to je smysl tohoto svátku.

Nikdo nechce být zapomenut, každý i ten naoko nejméně nápadný človíček, který se narodil a žil jako součást našeho rodu, se podepsal na našem současném životě a nechce se rozpadnout v nicotě. Některé prameny dokonce tvrdí, že pokud na někoho zapomeneme, vrací se nám stále, ne třeba nám, ale našim dětem, vnukům, potomkům. Stále se připomíná. A potom se o mnoho generací později stane, že dcera trpí silnou melancholií a depresemi. Příčin samozřejmě může být mnoho, ale může to také být, že ona je tak citlivá, že na ni začala působit duše zapomenuté dívky, která zemřela velmi mladá a rod ji vytěsnil. Ale ona nechce být zapomenuta a proto se projevuje působením na novou dívku, která je jí povahově podobná. Aspoň tak to tvrdí rodinné konstelace.

Takže, když je ten Halloween, je stylové si pustit nějaký horor. Například dívka, která vylézá ze studny a vraždí (každý si zajisté vzpomene na horor Kruh), je právě symbol nenarozeného dítěte, potratu, který se právě po generace ozývá, samozřejmě neovlivňuje každého, ani každou generaci, ale tu a tam se skrze někoho z rodiny připomene. Proto v tomto období, ač to může i velmi bolet, je dobré se zabývat každým, kdo měl stejnou krev, i těmi, za které se třeba rodina styděla, i těmi, kdo v minulosti rodinu připravili o majetek, třeba proto, že ho propili či prohráli, obzvláště pak bolestivé je pro ženy vzpomínat na nenarozené děti, ale říká se tomu čistění rodových linií. Symbolicky zapalte bílou svíčku za oknem, na oltáři nebo na energeticky významném přírodním místě, většinou na takových místech stojí kapličky nebo kříže a proste za celý svůj rod a předky, i za ty, které neznáte a už si na ně ani nemůžete pamatovat, ale i tak na ně myslíte a cítíte jejich energii. Někteří lidé zapalují svíčky i za ty duše rodů, za které nikdo svíčku nezapálil, které už třeba skončily, takže jsou velmi smutné.