Astrodom

Kouzla na svatého Martina - Monica Star

Tento den je především oslavou konce jakýchkoli prací venku – na zahradě, na poli, v lese, na louce, samozřejmě že se přes zimu přikrmují ptáčkové a lesní zvířátka, také se seká dříví do kamen, ale už se za žádnou cenu nehýbe se zemí. Stromy i záhonky jsou zazimovány a vše sklizeno doma pod střechou. Hospodářům ubyla polovina práce a proto na svatého Martina propouštěli své čeledíny. Na cestu jim dávali sváteční koláče a především zahnuté rohlíčky s mákem nebo ořechy, proto se jim říkalo vandrovnice, ale také martiny, podle svatého Martina.

Je to také svátek hus, i když ty se asi moc neradují a neslaví, neboť skončí na pekáči – Na svatého Martina husa zpívá nejpěkněji, a kdo ji v ten den neokusí, bude celý rok hladovět. Každý svátek samozřejmě provází věštby. Na sv. Martina se věštilo z husích kostí. Pokud byly bílé, budou Vánoce na sněhu, pokud hnědé, budou na blátě. Každý si přál samozřejmě bílé Vánoce, nejen kvůli pohádkové romantice, ale i z praktických důvodů, neboť sníh působí přes zimu jako peřinka a chrání půdu, rostliny i stromy, aby mohly krásně v teple spát. Při holomraze vše promrzne a úroda příští rok není tak velká. Dnes, hlavně ve městech zapomínáme, že jsme na matce zemi, půdě, stále závislí. Ale i tak každého zajímá, jestli budou krásné bílé Vánoce, tak to schválně můžete zkusit a dnes při svatomartinském obědě či večeři si všimněte husích kostí.

Kouzla na svatého Martina je dobré dělat na esoterickou transformaci, prozření, chcete-li osvícení, otevření třetího oka či na aktivaci korunní čakry, která má fialovou barvu.

Dobré jsou také kouzla na lásku, zejména pro ženy na přivolání ideálního partnera, ne nadarmo je Martin symbolem kultivované mužské síly a najdeme jasnou paralelu v tom, že Martin přijíždí na bílém koni a my dívky a ženy čekáme na prince na bílém koni. Takže si jedno dívčí kouzlo na lásku ukážeme.

Během listopadu se dříve sekalo dříví na zimu, proto by bylo dobré mít na oltáři dvě dřívka, polínka či větvičky, může být také list stromu, krásně podzimem zbarvený. Ideální je dřevo z jabloně či třešně, tyto stromy přivolávají lásku, ale můžete také dát dřevo ze stromu, který se hodí k vašemu datu narození, pokud to víte, například, ke Kozorohu se hodí buk, k Rybám lípa a k Rakovi Bříza. Pozor, je to trochu jiné, než keltský horoskop, kde jsou znamení podle stromů, ale i podle toho se při dnešním rituálku můžete řídit, pokud ho cítíte více než náš klasický horoskop. Důležitá ale bude větvička myrty. Každý ji zná jako symbol svatby, má ji každý svatebčan. Pochází až ze starodávného Řecka, kde se podle pověsti zrodila bohyně lásky a krásy Afrodita z mořské pěny, kterou oplodnilo sperma boha nebe Úrana, i když za trošku zvláštních okolností. Každý zná nádhernou nahou plavovlasou Afroditu jak pluje na lastuře jako perla. Svou nahotu zakryla právě do větviček myrtového keře. Od té doby jsou perly a myrta atributem bohyně Afrodity a také symbolem krásy, lásky a mládí. Proto měla vždycky nevěsta svatební šaty vyzdobené myrtou nebo z ní měla upletený věneček či ji vpletenou do vlasů. Vnímali to hlavně jako symbol nevinnosti a mládí. Zvyk se z Řecka rozšířil po celé Evropě a dnes každá nevěsta i ženich má alespoň snítku myrty, která je vnímána jako symbol věrnosti a lásky. Myrtou je zpečetěno tolik sňatků, že se vyplatí pomocí myrty zpečetit i svou lásku.

Budeme dělat rituál pomocí živlu země (dřevo, myrta) a ohně. Zapálíme růžovou či rudou svíčku. Růžovou, pokud si svíčku představujete více něžně a romanticky, rudá je více vášnivá a prudká. Na papírek napíšeme, čili oblékneme do slov to, co chceme, aby se nám v oblasti partnerství splnilo. Například, chci, aby Karel miloval pouze mě a nemyslel na žádnou jinou. Papírek opřeme o růžovou nebo červenou svíčku a necháme stát na oltáři nebo improvizovaném oltáři (poslouží i stůl v kuchyni) cca dvacet minut. Neodcházíme z místa "pozorovatele", ale soustředíme se na své přání, potom papírek s přáním spálíme na nehořlavé podložce, třeba na popelníku, abychom zbytečně nedávali práci hasičům.

Pokud máme a nosíme u sebe digitální amulet z díly Ravena Argoni, je dobré jej položit k zapáleným svíčkám nebo k zapálené svíčce a nechat jej tam ležet opět po dobu cca 20 minut. Právě v těchto dnech dokončujeme digitální superamulet, na roky 2019 a dále, který v sobě koncentruje veškerou ochranitelskou sílu a veškeré schopnosti přivolat k sobě dobré vlastnosti a v podstatě i cokoliv, co nám může být k užitku. Pokud máte zájem o bližší informace ozvěte se na jeden z níže uvedených mailů. Superdevatenáctka je s určitostí to nejlepší, co náš současný trh s amulety a talismany může nabídnout. Neváhejte, ptejte se, informujte se a objednávejte, získáte hodnotu, která je trvalá a kterou s největší pravděpodobností jen tak něco nepřekoná. Digitální superamulet je možné nosit s sebou na paměťové kartě nebo nahraný do mobilu, podle toho, jak se vám to zrovna bude hodit.