Astrodom

 Na počátku bylo Slovo, to Slovo bylo u Boha, to Slovo byl Bůh. To bylo na počátku u Boha. Všechno povstalo skrze ně a bez něho nepovstalo nic, co jest.V něm byl život a život byl světlo lidí. To světlo ve tmě svítí a tma je nepohltila.

                                                                          Evangelium svatého Jana, 1. kapitola

Jeden z nejslavnějších a při mši nejčtenějších biblických textů v sobě skrývá mnoho esoterní pravdy. Jednou jsem se bavila s jedním známým o tom, jak je literární magie mocná, že i podle Bible na počátku bylo Slovo a on mi řekl, ne ne, na počátku bylo světlo. Jenže asi Bibli nečetl a nebyl v kostele na žádné mši, protože Bůh řekl: A budiž světlo. Takže to světlo povstalo až po tmě a bylo stvořeno právě Slovem.

Raven hodně propaguje tantru a sexuální magii, ano sexuální energií se aktivuje životní síla, kundaliní, dochází k léčení těla i duše a přebytečná energie se může použít na vyslání do Atsrálu se žádostí o splnění dalších přání, třeba o peníze, novou práci či vysněného partnera. Sexuální a životní síla je tedy vlastně to samé, dokonce i asexuál má sexuální sílu, protože je živý a rozmnožuje se pohlavně, jen se mu ta síla prostě neprojevuje jako erotická touha, ale takových lidí, co tuto touhu vůbec nemají, je beztak poměrně málo. Jak je ukryto v textu Janova evangelia, mnohem silnější než životní energie je Slovo, život povstal ze Slova a Slovo ovládá a tvoří vše. Říká se, že obraz může říct více než tisíc slov, ale to bude spíš tím, že každý vlastními slovy popisuje, co na obraze vidí a co z toho cítí. Do obrazu, fotografie každý promítá sám sebe, své názory a své zážitky, jednomu přijde holčička vyděšená, druhému zvědavá, žena jednomu přijde roztomile cudná a hravá a druhému chtivá a roztoužená. Do obrazu vkládáme to, co chceme vidět a jací jsme sami, utváříme si realitu podle svých slov ve své hlavě. Říkáme, kdo mlčí, ten souhlasí, což je vlastně největší manipulace, já sama mám problémy něco rezolutně odmítnout, tak klopím zrak a mlčím a opravdu byste se divili, kolik lidí do mě vkládalo své představy, že to, co mi nutí, jasně chci a že to na mně poznali, přitom jsem v sobě měla třeba vztek, chtěla jsem utéct nebo jsem si o tom druhém myslela, že je to debil a už ho nikdy nechci vidět. Málo lidí umí říct jasné NE, a přitom opakováním tohoto slůvka se kouzelně zbavíte všech manipulátorů. Kdo ovládne slova a vtělí do nich ty pravé emoce, ten ovládne celý svět.