Astrodom

Jméno Josef, Pepík, Pepa, Josífek je synonymum pro otce, patriarchu. Jeho přesný význam v hebrejštině zní Bůh ti dá dítě, a nejznámějšímu biblickému Josefovi ho dal doslova, když počal dítě s Pannou Marií.

Josef je trochu opomíjený, já to chápu, taky mám ráda Pannu Marii, spojení nevinné panenské bohyně Diany a bohyně krásy, lásky a mateřství Venuše. Marie je panensky krásná a přitom milující Matka, stojí na srpku Měsíce a ztělesňuje sílu všech pohanských bohyň.

Ale zamysleme se nad Josefovou velkou obětí dnešní optikou. Žena, s kterou jste nespal a nikdy nic neměl, k vám přijde, že čeká dítě s jiným, tedy tvrdí, že je stále panna a otcem je Bůh, co uděláte? A dříve nebylo výjimkou kamenování, ale přinejmenším ji uraženě opustíte a odmítnete se o ni a o dítě jakkoli starat. No a Josef udělal pravý opak a v tom byla jeho obrovská síla, upřednostnit potřeby ostatních před svými a před svým egem.

Jen díky jeho pečlivé starostlivosti Marie a Ježíš unikli Herodesovu vražednému řádění. Dnes hodně lidí podceňuje obětavé a pečovatelské lidi, má je za hlupáky a snaží se je využít a vyždímat až na dřeň, ale být pečovatelský a obětavý neznamená být hloupý. Dochází k tomu, že pečovatel po krátké době odkopne psychopatického arivistického ždímače, často k jeho velkému překvapení, protože ždímač pečovatele podceňoval a myslel si, že ho může ovládat.

Stává se to často ve vztazích, žena má muže, který vydělává peníze a ještě s ní po práci běží na procházku, kupuje jí, co si žena usmyslí a ona stále nemá dost, nastupuje princip rybářovy ženy, která si ukazuje prstem (původně jsem freudovsky napsala prsem, což je možná ještě přesnější) na další a další věci, mylně si myslí, že muž je její sluha a její osobnost je tak úžasná, že má na sluhu nárok.

Když potom muž před rozkazovačnou ženou uteče, ona pak nechápe svět a stěžuje si kamarádkám a všude na sociálních sítích, že jí jiná žena ukradla sluhu. Skutečně to byla jiná žena nebo muž utekl před ní a před jejím poroučením?

Samozřejmě to platí i naopak, muži si neváží hodné holky, která s nimi spí, zamilovaně na ně kouká a ještě jim třeba nakupuje, vaří a uklízí. Podceňují ji, mají dojem, že takovou tuctovku budou mít vždycky, protože jsou borci. A touží po té sexbombě s umělými rty a nehty, která po nich chce drahé dárky. Když pohár přeteče a hodná holka vyklidí pole, nerozumí světu, protože pečovatelka a stálý sex v jejich životě chybí a navíc není lehké najít náhradu. Na druhou stranu, sexy mršek číhajících na mužovy peníze jsou zástupy.

Role pečovatele je prostě podceňovaná a přitom po takovém Josefovi touží každá žena. Kromě toho, že je zobrazován s plnovousem, to je teda ošklivé.

Jméno Josef odpovídá numerologické 4, mají ji pečovatelé a lidi, kteří se rádi starají o druhé - hasiči, policisté, lékaři, sanitáři, zdravotníci, učitelé (samozřejmě ti, co to dělají skutečně proto, aby mohli lidem pomáhat, ne aby si užívali moc nad lidmi nebo peníze), proto pokud vyjde synovi životní číslo 4, nedávejte mu jméno Josef, nebo se ustará.

První biblický Josef se ještě oslovoval starší hebrejskou verzí Jákob a vedl dokonce celý kmen, rod. Josef je tedy rozhodný vůdce, stejně jako pečovatel a tak je to správně. Člověk, který přísně rozhoduje o našich životech by měl být také laskavý a milující. Můj milovaný strejda a prastrejda (bratr dědy) jsou Josefové a skutečně jsou silní, rozhodní, sebevědomí a dominantní, ale i přehnaně ochranářští vůči své rodině. Pro rodinu by udělali cokoli. Nejvíce milují a ochraňují své děti, ale cítí rodinnou soudržnost s ostatními členy.

A citát pro dnešní den: Na svatého Josefa sníh, urodí se hodně bílého jetele. Tak sníh není, ale stejně držím jetýlku palce. Příroda u v těchto dnech začíná být neskutečně překrásná. Dnes je navíc poslední čtvť Měsíce než nastane Nov, takže vhodný den pro rituály na lásku.